WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nicole Kidman w Aquamanie. Jak to się stało?

Nicole Kidman w Aquamanie wciela się w królową Altannę. Jak to się stało, że laureatka Oscara zainteresowała się rolą w filmie superbohaterskim? W wywiadzie dla Variety aktorka odpowiada na te pytanie.

Tym, co przyciągnęło Nicole Kidman do tej produkcji nie był scenariusz, ani nawet komiksy. To był reżyser – James Wan. To właśnie dla niego, a raczej przez niego, teraz możemy podziwiać Nicole Kidman w Aquamanie.

Wiedziałam, że James Wan zrobi coś naprawdę interesującego i fajnego. Chciałam z nim pracować odkąd stworzył niskobudżetowy horror i śledziłam jego karierę. Robię to z niektórymi reżyserami i śledzę ich poczynania. Więc śledziłam Jamesa. Potem pokazał mi niektóre z rysunków i powiedział: „Zobacz, dlaczego musisz być w filmie, narysowałem ją tak, by wyglądała jak ty.”

Nicole Kidman w Aquamanie

Aktorka wciela się w Altannę, królową Atlantydy i matkę Arthura Curry’ego i jego przyrodniego brata Orma. Altanna miała dziecko z Thomasem Currym, latarnikiem z Amnesty Bay. Dziecko, które było pół-Atlantydą i pół-człowiekiem, wychowywało się w tajemnicy. Jednak w końcu Altanna opuściła zarówno Thomasa jak i syna, by powrócić do Atlantydy, gdzie ponownie wyszła za mąż i urodziła Orma.

Światowa premiera filmu Aquaman już 21 grudnia, jednak w Polsce zadebiutuje dwa dni wcześniej – 19 grudnia. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Willem, Yahya Abdul-Mateen II, Temuera Morrison i Nicole Kidman.

Czytaj też: Tytuły odcinków trzeciego sezonu Stranger Things

Źródło: cbr.com