Na szczycie góry Gaislachkogl w Austrii zostało właśnie otwarte nowe muzeum poświęcone Jamesowi Bondowi. Jest ono położone na wysokości 3040 metrów i wiąże się z nim kilka ciekawych faktów.

Muzeum nazywa się 007 Elements i zostało wykonane z betonu, stali oraz szkła – całość ma przypominać estetykę znaną z filmów z tym bohaterem. Mimo tak wysokiego położenia nie posiada ono żadnego ogrzewania. Firma tworząca muzeum (Obermoser Arch-Omo) powiedziała, że chciała, aby osoby odwiedzające je mogły doświadczyć ekstremalnego środowiska. Także dzięki braku ogrzewania jest pewność, że ciepło nie przeniesie się do otaczającej budynek wiecznej zmarzliny.

Firma Obermoser Arch-Omo powiedziała także, że samo zbudowanie muzeum było wyzwaniem. Największym problemem były geologiczne linie uskoków oraz lokalizacji na samym szczycie. Budowniczy nie mogli pracować dłużej niż kilka tygodni na raz, więc była obecna duża rotacja ludzi. Jeśli chcecie odwiedzić 007 Elements to bilety możecie kupić na jego stronie.

Pierwsze na świecie automaty z surowym mięsem!

Źródło: https://newatlas.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej