WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Czy niebo wkrótce zaciemni się od zeppelinów firmy Amazon?

Najwidoczniej dla firmy Amazon dron rozsyłający przesyłki pocztą lotniczą to za mało i dowodem na to ma być najnowszy patent dzieła Jeffa Bezosa.

Według tego, o czym informuje TechCrunch, analityk CB Insights Zoe Leavitt odkryła, że Amazon wniósł formularz patentowy na temat „lotniczego centrum transportowego wykorzystującego bezzałogowe drony do dostarczania paczek”. W praktyce oznacza to tyle, iż gigant handlowy może planować wypuszczenie w świat swojego „statku-matki” w stylu zeppelina, będącego podniebnym magazynem z produktami firmy.

Wniosek patentowy zawiera informacje o AFC – Centrum Podniebnych Doręczeń, będącym w rzeczywistości gigantycznym obiektem lotniczym, poruszającym się na wysokości 13 tysięcy metrów, aby stamtąd zsyłać na ziemię drony wyposażone w paczki klientów Amazona. Dodatkowe, mniejsze obiekty latające zajmowałyby się zgarnianiem dronów w celu ponownego umiejscowienia ich na pokładzie ruchomego magazynu. Z powodu uruchamiania dronów z poziomu „zeppelina”, te mogłyby liczyć na znacznie dalszy zasięg przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii. Możliwość do przemieszczania AFC pomagałaby również Amazonowi na odpowiadanie na dynamiczne zmiany popytu na dane dobra. Zeppelin fruwający nad stadionem w czasie meczu, dostarczający koszulki występujących drużyn? Czemu nie.

Póki co, podniebny magazyn pozostaje jedynie patentem i Amazon nie dał żadnego sygnału, aby coś w tej kwestii miało się w najbliższym czasie zmienić. Sam program dostarczania paczek dronami jest póki co w fazie testowania i na terenie wielu krajów czeka go jeszcze batalia prawna. Wiemy jednak, jak wygląda kierunek, w jakim Amazon zamierza podążać w przyszłości. Niebo może wkrótce należeć do Jeffa Bezosa.

źródło: theverge.com