WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nieoficjalne informacje o cenie Apple TV i nie tylko

Apple już dawno temu stało się czymś więcej niż jedynie producentem sprzętu elektronicznego. Wraz z najnowszym projektem amerykański gigant planuje dokonać dywersyfikacji na rynek telewizyjny. Właśnie poznaliśmy cenę tej usługi.

Już za kilka dni zostanie nam przedstawione Apple TV. Stanie się to 9 września podczas konferencji firmy, zaś my już nieco wcześniej poznaliśmy cenę za skorzystanie z zapowiadanego produktu. Jak na Apple przystało, jest drogo.

Zdaniem 9to5Mac, Apple TV nowej generacji będzie kosztować od 149 do 199 dolarów – to spory wzrost w stosunku do obecnej kwoty 69 dolarów. Biorąc pod uwagę, że telewizja internetowa opanowana jest przez usługodawców oferujących wyjątkowo niskie ceny w zamian za bogatą zawartość, jak choćby Netflix, Apple będzie musiało zaprezentować coś naprawdę emocjonującego, aby ich nowy projekt mógł być choć trochę konkurencyjny.

9to5Mac twierdzi, że tańszy model pozostanie przez jakiś czas na rynku jako swego rodzaju wstęp do planowanej usługi – ta zaś ma zostać uruchomiona już w przyszłym roku. Ciężko określić dokładny termin, chociażby dlatego, że wiele stacji ma problem z wynegocjowaniem sensownych warunków umowy z Apple.

Pozostaje więc spekulować, co wpłynie na taką podwyżkę ceny Apple TV; mówi się o reagującym na ruch pilocie, podobnym do tego z Wii U, przez co urządzenie Apple byłoby bardziej przystosowane do gier. Do czystych spekulacji należy również zaliczyć rzekome wsparcie App Store i Siri. Pozostaje czekać – według zapewnień, wątpliwości zostaną rozwiane już 9 września.

[źródło: theverge.com, zdjęcie: Amazon]