WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Niepokojący materiał z Death Stranding

Death Stranding było i nadal jest zdecydowanie najciekawiej zapowiadającą się grą. Na konferencji Sony postawiono jednak ujawnić odrobinę szczegółów za pomocą interesującego, 8-minutowego materiału. Nie jest to czysty gameplay, a małe przedstawienie dzieła z rzeczywistymi ujęciami z gry oraz filmowymi przerywnikami.

Nie liczcie jednak na wszystko podane na tacy, a o dacie premiery nawet nie wspominając. Death Stranding spod skrzydeł Kojima Productions jest reklamowany głównie szefem ekipy, czyli Hideo Kojimy – ojca serii Metal Gear Solid. Poniżej zamieszczone wideo jest dosyć dziwne i oddaje w ręce wyobraźni widza jego interpretacje. Nie mamy tutaj wielu informacji podanych jak na tacy, co (idąc kanonem) najznamienitszych dzieł jest główną zaletą tej prezentacji.

Możemy wywnioskować, że główny bohater jest jakimś podróżnikiem, badaczem, a może nawet tragarzem. No bez względu na jego rolę jesteśmy pewni jednego – ma jakiś cel, a jego kombinezon napędza… dziecko. Ma to prawdopodobnie powiązanie z cieczą (tutaj deszczem), która przyśpiesza proces starzenia się. Ponadto w swojej podróży po górzystych terenach rodem z krajów skandynawskich spotyka niewidzialną istotę zostawiającą na błocie ślady dłoni oraz dziwnych postaci/demonów złożonych z cząsteczek, które ostatecznie atakują głównego bohatera. Cały materiał wieńczy rozkoszująca się smakiem larwy/poczwarki bohaterka.

Death Stranding zadebiutuje wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Kiedy? Tego niestety nie ujawniono.

Źródło: YouTube