WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nintendo NX będzie połączeniem konsoli i handhelda

The Wall Street Journal ujawnił kilka zaskakujących informacji na temat nowego produktu Nintendo. Okazało się, m.in. że konsola trafiła do niektórych deweloperów, co oznaczałoby jej błyskawiczną premierę.

Wii, które od 2006 roku sprzedało się w liczbie ponad stu milionów egzemplarzy ciężko nazwać niewypałem. Z drugiej strony, konsola zdobyła serca przede wszystkim niedzielnych graczy. Tym razem ma być inaczej, przynajmniej tak twierdzą przedstawiciele Nintendo. NX ma osiągać wydajność porównywalną a nawet wyższą niż Playstation 4 oraz Xbox One.

Najciekawszą rewelacją wydaje się ta o połączeniu konsoli stacjonarnej z przenośną. Obecnie możemy się jedynie domyślać, jak owa kombinacja będzie wyglądać. Najprawdopodobniej chodzi o zestaw, w którym znajdzie się stacja-matka oraz odłączany handheld. W takim wypadku grać będzie można zarówno na kanapie w swoim domu, ale również w drodze do szkoły czy pracy.

Według plotek Nintendo NX wysłano już do niektórych twórców gier, a premiera urządzenia nastąpi w przyszłym roku. Tak szybkie trafienie na sklepowe półki wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę konsola nie została jeszcze zaprezentowana.

[źródło: popsci.com; grafika: Nintendo]