Po bardzo obiecujących dwóch tygodniach od debiutu konsoli Nintendo Switch, jej autorzy planują zwiększyć nakład produkcji dwukrotnie. 

Źródła bliskie Nintendo wyjawiły The Wall Street Journal, że podwykonawcy związani kontraktem z Nintendo planują wyprodukować co najmniej 16 milionów konsol w roku fiskalnym zaczynającym się w kwietniu 2017 roku. To dwukrotnie więcej, niż zakładał pierwotny plan ośmiu milionów maszyn.

Te same osoby przyznają, że Nintendo jest pewne siebie i wierzy, że może sprzedać znacznie więcej niż 10 milionów Switchów w ciągu 12 miesięcy od ich premiery. Jeśli im się to uda, Nintendo znacznie przewyższy oczekiwania większości analityków branży gier wideo. W przyszłym miesiącu Japończycy powinni pochwalić się swoimi wynikami finansowymi za ostatni rok, wśród których sporą część przychodów zapewni właśnie Switch.

Switch pojawił się w globalnej sprzedaży 3 marca bieżącego roku z dosyć skromnym pakietem startowym. Dzięki aniołowi stróżowi tej konsoli, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, oczy wszystkich fanów gier wideo zwróciły się w stronę konsoli, od której niewielu oczekiwało sukcesu. Nowa Zelda okazała się być jedną z najlepszych gier w historii, Nintendo zaś zaciera ręce z myślą o kolejnych częściach ulubionych serii swoich fanów, które nadejdą w przyszłych miesiącach (jak Super Mario Odyssey).

źródło: techspot.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej