WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nintendo przedstawia nowego prezydenta, zapowiadając reorganizację

Nintendo ogłosiło właśnie wybór swojego piątego prezydenta w całej 125-letniej historii. Jest nim Tatsumi Kimishima.

Kimishima, pełniący dotychczas raczej drugoplanową rolę w firmie, jest następcą zmarłego w lipcu Satoru Iwaty, który zadania prezydenta wykonywał przez trzynaście ostatnich lat. Jednocześnie, namaszczenie nowego prezesa łączone jest z wielką reorganizacją struktur firmy.

Tatsumi Kimishima urodził się w roku 1950 i jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Hitotsubashi. Jego kariera rozpoczęła się od posady bankiera w roku 1973, z grami komputerowymi został związany dopiero w roku 2000. Z największą odpowiedzialnością spotkał się podczas pracy jako szef Nintendo w Ameryce od 2002 do 2006 roku, kiedy to zastąpił go Reggie Fils-Aime.

Zmieni się także rola kilku innych bardzo istotnych pracowników firmy: Shigeru Miyamoto zostanie przemianowany z projektanta gier na „Creative Fellow”, zaś Genyo Takeda, jeden z głównych architektów Wii, zostanie „Technology Fellow”. Nowe tytuły i reorganizacja pracy na innych szczeblach są częścią wspomnianej wyżej rewizji Nintendo. Firmę czekają teraz dni „docierania się” nowych osób pełniących ważne funkcje, co będzie wyjątkowo istotne zwłaszcza, że Nintendo na współczesnym rynku gier radzi sobie przeciętnie.

[źródło i grafika: hexus.net]