To, że marka Nokia wraca na rynek telefonów było już dużym zaskoczeniem. Póki co jednak jedynym smartfonem, który jest dostępny to Nokia 6, jednakże można ją znaleźć jedynie na rynku chińskim. Czekamy więc na dalsze konstrukcje, które mogą namieszać na rynku. Okazuje się, że jedną z nich może być kultowy 3310.

Oryginalny telefon został wypuszczony w 2000 roku. Ważył 133 gramy i miał wymiary 113 x 48 x 22 mm. Reszta parametrów jest mało ważna bowiem są oczywiście tragiczne w porównaniu do dzisiejszych konstrukcji. Warto jednak wspomnieć, że 3310 charakteryzowała wybitna odporność na uszkodzenia, upuszczenia czy inne tego typu rzeczy. Mówiło się nawet, że rzucając nim można zabić :P

Nowy telefon będzie oczywiście wersją zmodyfikowaną pod wieloma względami. Nie ma jeszcze wielu szczegółów na ten temat, jednakże wiemy, że telefon zostanie zaprezentowany na Mobile World Congress w Barcelonie i powinien kosztować około 59 euro. Na tych samych targach zostaną zaprezentowane smartfony Nokia 3, 4 i 6. Powinny one kosztować kolejno 149, 199 i 249 euro.

Całe szczęście, że makra zrywa z Windows Phonem. Teraz nowe konstrukcje mogą realnie powalczyć na rynku. Przypomnę tylko, że to nie Nokia robi smartfony pod swoja marką- wykonuje je HMD Global we współpracy z Foxconn.

Źródło: http://www.eteknix.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej