Wczoraj HMD Global oficjalnie zaprezentowało swojego flagowca – Nokia 8. Ma to być bardzo wydajny oraz znakomicie wykonany smartfon. Wraz z tym smartfonem firma wprowadza na rynek Androida trzy nowości.

Pierwszą z nich jest funkcja Dual-Sight. Pozwala ona na połączenie obraz z tylnej oraz przedniej kamery. Jest to możliwe podczas nagrywania filmów oraz robienia zdjęć. Kolejna nowość to OZO Audio, który pozwala na nagrywanie dźwięku przestrzennego w wideo 4K. Pozwala to na zachowanie wszystkich ważnych momentów i wpływa na jakość nakręconego filmu. Ostatnia rzecz to wykonanie. Nokia 8 została stworzona z frezowanego kawałka aluminium, który został poddany 40 etapowej obróbce, polerowaniu oraz anodowaniu. Ma to pozytywnie wpłynąć na odbiór oraz jakość smartfona.

Nokia chwali się także odnowioną współpracą z ZEISS. W głównej mierze dzięki temu możliwe było stworzenie wysokiej jakości aparatu. Nokia 8 została wyposażona w procesor Snapdragon 835 oraz 4 GB pamięci RAM. Jego sugerowana cena wynosi 2599 zł a trafi on do sprzedaży we wrześniu.

Źródło: Materiały prasowe