WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nokia 8 trafiła na rynek polski

Telefon Nokia 8 to flagowiec od HMD Global. Posiada on czysty system Android oraz obudowę wykonaną z jednego kawałka aluminium. Sprawia to, że smartfon wydaje się być bardzo ciekawą propozycją na rynku.

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić dostępność naszego flagowego smartfonu Nokia 8 dla wszystkich w Polsce. Jest to jeden z naszych kluczowych rynków, gdzie Nokia cieszyła się zawsze szczególnym zaufaniem i była doceniania przez liczne grono fanów marki. Jestem przekonany, że kreatywnym twórcom w Polsce spodobają się innowacyjne rozwiązania zastosowane w Nokia 8 – aparat fotograficzny zaprojektowany wspólnie z firmą ZEISS, nowa funkcja przestrzennego dźwięku OZO 360° Audio oraz transmisje na żywo z wykorzystaniem funkcji wideo Dual-Sight – szczególnie w tak konkurencyjnej cenie w segmencie flagowych modeli smartfonów.

Są to słowa wypowiedziane przez Alberto Matrone, Vice President Eastern Europe, HMD Global. Nokia 8 posiada wiele udogodnień, które nie są obecne u konkurencji. Przykładem jest funkcja wideo Dual-Sight, dzięki której streamy mogą być pokazywane z dwóch stron. Jak już wspomniałem, obudowa została wykonana z jednego, frezowanego kawałka aluminium. Dzięki temu Nokia 8 ma grubość 4,6 mm na krawędziach i średnio 7,3 mm. Zastosowany procesor to Qualcomm Snapdragon 835 a telefon obsługuje także Quick Charge 3.0. Warto też wspomnieć, że smartfon na pewno otrzyma aktualizację do Androida 8.0.

Nokia 8 jest dostępna w sprzedaży w czterech kolorach: polerowany niebieski, matowy niebieski, stalowy i polerowany miedziany. Jego sugerowana cena wynosi 2599 zł.

Źródło: Materiały prasowe