Mamy dobrą i złą wiadomość: już wkrótce na rynku pojawi się nowy telefon legendarnej firmy Nokia (dobra), niestety będzie to tylko rynek chiński (zła). No chyba, że Nokia 6 okaże się totalną klapą, wtedy nie będzie to miało żadnego znaczenia. 

Już w najbliższych miesiącach przyjdzie nam obserwować, jak fińska firma HMD Global poradzi sobie z ciężarem wydawania urządzeń pod marką Nokia. Do niedawna, sygnowane tą kultową nazwą telefony były oparte na stworzonym przez Microsoft systemie Windows, teraz jednak, kiedy zakończyły się wiążące dotychczas umowy, Nokie przeskoczą na Androida. Pierwszym modelem, który zwiastuje nową falę telefonów jest Nokia 6.

Dysponuje ona 5,5 calowym ekranem o rozdzielczości HD, 16-megapikselową tylną kamerą oraz 8-megapikselami z przodu. Na pokładzie znajdziemy również procesor Snapdragon 430, 4GB RAMu oraz 64GB wolnej pamięci.

W ogłoszeniu wydanym przez HMD ujawniono, że Nokia 6 pojawi się jedynie w Chinach, gdyż jest to “strategicznie istotny rynek” z setkami milionów użytkowników.

Decyzja HMD, aby uruchomić sprzedaż pierwszego smartfona na Androidzie w Chinach jest odzwierciedleniem wyjścia naprzeciw globalnych potrzeb konsumentów w różnych miejscach świata. Z 552 milionami użytkowników smartfonów w Chinach w roku 2016 i szacowanymi dodatkowymi 40 milionami w roku bieżącym, jest niezwykle istotnym zadbać o pozycję firmy na rynku, gdzie elitarny design i jakość są wysoko cenione przez konsumentów.

Firma nie podzieliła się dokładną datą wydania swojego pierwszego, nowego smartfona, ale wiemy, że będzie on kosztował 246 dolarów i sprzedaż odbędzie się na stronie JD.com.

źródło: engadget.com | zdjęcie: inquisitr.com