WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nokia spodziewa się dużej sprzedaży w pierwszym roku po powrocie

Powrót marki Nokia na rynek bardzo ucieszył wielu użytkowników. Smartfony tej marki były znane z solidności oraz wytrzymałości. Okazuje się, że sentyment pozostał i HMD Global spodziewa się wielu sprzedanych telefonów w pierwszym roku.

Dokładniej rzecz biorąc chodzi o 10,5 miliona smartfonów do połowy 2018 roku. Wynik ten jest niski w porównaniu z Samsungiem czy Apple, jednakże znakomity jeśli chodzi o debiut i giganci branży mogą w przyszłości zacząć się obawiać. Taką sprzedaż z pewnością znacznie nakręca Nokia 6, który jest pierwszym smartfonem wprowadzonym do sprzedaży. Połowa 2018 roku będzie momentem, do którego powinna pojawić się Nokia 9 i możliwe, że także następca modelu 3310.

Nokia 9 ma pozwolić firmie na bezpośrednie konkurowanie z flagowcami takimi jak Samsung Galxy S8. Firma musi także skupić się na modelach ze średniej półki cenowej, jeśli chce osiągnąć taki wynik. Głównie to one napędzają sprzedaż – w szczególności, jeśli flagowiec okaże się klapą. Miejmy jednak nadzieję, że firma będzie świetną konkurencją dla aktualnych producentów.

Źródło: http://wccftech.com/