WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa aktualizacja MS Office dla uczestników programu Insider

Microsoft wprowadza nowy build Office’a 2016, który dodaje do pakietu kilka dodatkowych opcji. Mowa o ulepszeniach Power Query, współdzielenia plików i folderów, oraz dołączeniu możliwości szybkiego wyszukiwania zdjęć. Aktualizacja została automatycznie zainstalowana u osób zaangażowanych w program Insider.

Jak twierdzi Microsoft, Power Query to nowa funkcja Excela, która umożliwia wyszukiwanie, łączenie i przetwarzanie danych pochodzących z pewnej liczby źródeł. Użytkownik może również przeszukiwać publiczne informacje w Internecie, na przykład te umieszczone na Wikipedii. Zostały również wprowadzone zmiany w części oprogramowania umożliwiającej Excelowi łączenie się z Internetem.

Kolejnym zaktualizowanym elementem pakietu jest OneDrive – otrzymał on opcję Search Photos, która pozwala użytkownikowi badać tagi i metadane fotografii. Komenda umożliwia również rozpoznawanie tekstu znajdującego się na zdjęciach. Docelowo opcja ma zostać rozbudowana o możliwość rozpoznawania obiektów obecnych na fotografiach. Wszystko dzięki możliwościom maszynowego uczenia.

Nowe One Drive posiada również możliwość współdzielenia plików przy użyciu e-maila, albo funkcji „get link”. W wypadku drugiej opcji użytkownik może publikować uzyskane linki wszędzie – na Facebooku, Twitterze, czy w wiadomości czatowej. Odbiorca może oglądać albo edytować plik, w zależności od ustawionych przywilejów. Wymagane jest przy tym logowanie.

Program Insider dotyczy subskrybentów Office 365 Home, Personal lub University. By wziąć w nim udział należy w zakładce „Additional Install Options” „My Account” zalogować się do do usługi z pomocą informacji Office 365, a następnie wybrać opcję Insider w menu rozwijanym „Version”. Następnie, jeśli Office 365 jest zainstalowany, powinno dojść do automatycznej aktualizacji. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj. Trzeba przy tym zauważyć, że update trafia z opóźnieniem do mainstreamowych użytkowników nie bez powodu – zawiera elementy, które wciąż wymagają przetestowania.

Ostatnio wprowadzone zminay do Office 2016 to między innymi możliwość zapisywania i publikowania elementów arkuszy Excela, możliwość przeglądania, tworzenia i dołączania do grup w Outlooku, czy ulepszona selekcji, stworzone z myślą o użytkownikach korzystających z urządzeń mobilnych. Do Outlooka dodano również opcję archiwowania elementów zachowanych w skrzynce odbiorczej oraz innych folderach.

Więcej informacji na temat Office 365 można przeczytać tutaj.

[źródło i grafika: techncrunch.com]