WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowa cenzura w Rainbow Six Siege to gruba przesada

Nowa cenzura w Rainbow Six Siege jest bardzo dziwna. Gracze nie są w stanie pojąć decyzji Ubisoftu.

Twórcy Rainbow Six Siege postanowili o wprowadzeniu zmian w ich produkcji. Ich celem stało się ocenzurowanie wszelkich treści w grze, które mogą… No właśnie, co? Dlaczego zdecydowano się usunąć maszyny do hazardu, krew na obrazach czy neony o zabarwieniu seksualnym? Czy naprawdę takie zmiany były potrzebne w grze, która po ocenie PEGI otrzymała znaczek „18+”? Rainbow Six Siege to przecież tytuł, w którym głównym celem jest zabijanie innych ludzi!

Skąd pomysł na takie zmiany? Dlaczego Ubisoft zmieniło te „kontrowersyjne” treści? Okazuje się, że powodem tego wszystkiego jest chęć wejścia gry na rynek chiński. Produkcja wymaga kilku zmian, aby móc być tam dostępna. Pojawia się zatem nowe pytanie – dlaczego nie będą stworzone dwa wersje klienta? Przecież gracze z Chin mogliby po prostu otrzymać trochę inny wystrój wnętrz w swojej grze.

Co więcej, Ubisoft już teraz potwierdził, że gracze z Chin i innych regionów nie spotkają się razem na tych samych serwerach! Francuska firma tłumaczy swoją decyzję chęcią ujednolicenia klienta gry, aby nie robić swoim pracownikom więcej pracy i kazać im robić dwóch różnych wersji tytułu. Wspaniale, oznacza to zatem, że cały świat musi się dostosować do wersji przeznaczonej dla komunistycznego rządu stosującego ostrą cenzurę.

Czytaj też: Mapa Ghost of Tsushima będzie duża, ale przemyślana

Źródło: neowin.net