Na Facebooku oraz Instagramie znajdziecie już zakładkę, która pozwoli Wam sprawdzić ile czasu tam spędziliście. Google nie mogło więc być gorsze i dodało podobną funkcję do YouTube.

Udało mi się znaleźć ją wyłącznie na telefonie z najnowszą wersją aplikacji… a tak naprawdę sama mi się ukazała pytając, czy chce sprawdzić ile to czasu spędzam na YouTube. Zgodziłem się więc – ”Co mi szkodzi?” – pomyślałem. No, całkiem sporo, ponieważ w pierwszym momencie ucierpiała moja duma, ponieważ zawsze myślałem, że pożytkuje czas nieco bardziej produktywniej, niż oglądając jakieś filmy. Po chwili jednak przypomniałem sobie, że z YouTube korzystam, jak ze Spotify – po prostu słucham na nim muzyki w czasie pracy.

„Czas oglądania” znajdziecie w zakładce „Konto”. Ta wyświetli Wam czas, jaki spędziliście na YouTube dziś, wczoraj, w ostatnim tygodniu oraz podliczy „średnią dzienną”. Umożliwia użytkownikowi uaktywnienie przypomnienia o robieniu sobie przerwy, (de)aktywacji automatycznego odtwarzania i wpływaniu na powiadomienia. Na dodatek możemy zafundować sobie codzienne rozliczenia/podsumowania w raporcie dostarczanym w wybranej godzinie.

Niemożliwe do pominięcia reklamy na YouTube będą coraz częstsze

Źródło: PhoneArena
Zdjęcia: własne

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej