WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Nowa funkcjonalność łóżka dla pozycji siedzącej

[Notka sponsorowana]

Łóżko jeszcze do niedawna spełniało tylko rolę mebla do spania, a sypialnia stanowiła pokój, który odwiedzany był w godzinach wieczornych, a opuszczany o poranku. Na szczęście, obecnie doceniamy posiadanie sypialni i nie traktujemy jej jak pokoju wyłącznie do snu, ale także do relaksu, a ten wskazany jest o każdej porze dnia – nie tylko w nocy. Aby osiągnąć jednak jego pełnię, konieczne jest posiadanie dobrze urządzonej i funkcjonalnie zorganizowanej przestrzeni. Wybór łóżka nie tylko wydaje się być, ale jest najważniejszy.

Komfortowy mebel, dopasowany do potrzeb właściciela sprawi, że nie tylko sen na nim będzie przyjemny. Jeśli chcemy w sypialni oglądać telewizję czy czytać książkę, warto wybrać model z wygodnym zagłówkiem, który pozwoli oprzeć się o niego i w pozycji półleżącej lub siedzącej oddawać się przyjemności oraz pełni relaksu.

Jaki zagłówek powinno mieć łóżko?

Zakup łóżka generuje sporo pytań i wątpliwości. Na wszystkie pytania są jednak odpowiedzi, a wątpliwości można rozwiać. Choć początkowo kupno łóżka wydaje się biegiem z przeszkodami, kiedy we wnętrzach sypialni stoi już wymarzony mebel, okazuje się być niemęczącym truchtem. Poza wyglądem i rozmiarem mebla do spania, należy zwrócić uwagę na zagłówek. Często jest on pomijanym elementem budowy łóżka, co może prowadzić do wyboru niewłaściwego mebla.

lozko-drewniane-bit-z-oferty-the-beds

Jak dobrać zdrowy dla postawy zagłówek?

Szczyt łóżka, poza tym, że stanowi zwieńczenie mebla, musi być odpowiednio dopasowany. Zbyt niski sprawi, że kręgosłup podczas opierania się nie będzie miał odpowiedniego podparcia, a za wysoki – będzie ograniczać ruchy szyi i głowy. Prosty, tworzący z ramą łóżka kąt 90°, może przyczynić się do napięcia mięśni, co uniemożliwi osiągnięcie relaksu, a zbyt pochylony sprawi, że pozycja siedząca nie będzie komfortowa i konieczne będzie podkładanie dodatkowych poduch.

Jaki zatem powinien być zagłówek? Idealnym przykładem będą tutaj łóżka z kolekcji The Beds, których twórcy zadbali zarówno o odpowiedni kąt nachylenia, wysokość, jak i materiały wykończenia. W zależności od preferencji możemy postawić na łóżka drewniane, których profile zaprojektowano w trosce o prawidłowe ułożenie ciała, lub gdy wolimy mniej sztywne podłoże – łóżka tapicerowane. W przypadku obu rodzajów zasada jest jedna: to modele zapewniające odpowiednie oparcie dla pleców i odpoczynek dla kręgosłupa.

lozko-selaronda-z-wyprofilowanym-zaglowkiem-sklepu-the-beds

Ludzki kręgosłup jest niejako stelażem dla całego ciała, dźwiga ogromny ciężar, dlatego tak ważne jest jego odciążenie. Tak, jak ważny jest odpowiedni dobór krzesła, na którym siedzimy przy biurku, tak i ważny jest zagłówek, o który opieramy się siedząc na łóżku. Warto to zapamiętać.

W trosce o kręgosłup

Dodatkowym rozwiązaniem, które pomoże dbać o kręgosłup są regulowane stelaże. Możliwość indywidualnego ustawienia kąta uniesienia takiego stelaża, pozwala na dopasowanie do własnych potrzeb. Do czytania w łóżku idealna będzie pozycja siedząca. Wówczas warto ustawić zagłówek stelaża stosunkowo wysoko. Taka pozycja przyda się także podczas jedzenia w łóżku śniadania. W przypadku chęci oglądania z łóżka telewizji, wygodniejsza będzie pozycja półleżąca. Jeśli liczy się dla Was przede wszystkim funkcjonalność, wybierzcie stelaż regulowany elektrycznie. Możliwość zmiany pozycji za pomocą pilota to niesamowita wygoda.

stelaz-z-oferty-the-beds

Wybór łóżka warto uzależnić nie tylko od względów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych, jak odpowiednia wysokość zagłówka czy kąt jego nachylenia oraz miękkość. Dlatego niezwykle ważny jest również sam wybór producenta, u którego zakupimy poszczególne elementy. Pamiętajmy, by wybierać meble, które nie będą nam szkodzić – czyli takie, które zostały wykonane z przyjaznych dla środowiska i w pełni naturalnych materiałów. Gdy wprowadzimy wszystkie te zasady w życie, możemy być pewni, że odpowiednio zadbaliśmy o zdrowy sen.

[Notka sponsorowana]