WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowa gra Blizzarda Diablo Immortal nie spodobała się graczom

Sam wielkim fanem tego uniwersum nie jestem, więc trudno ocenić mi tę decyzję firmy, dlatego też zapraszam Was do sekcji komentarzy, bo patrząc na opinie w sieci, nowa gra Blizzarda Diablo Immortal nie spodobała się graczom.

Podczas wczorajszych targów BlizzCon 2018 nie mogło zabraknąć marki Diablo, którą Blizzard (z różnym skutkiem) pielęgnuje od lat. Wielki ”boom” studio przeżyło jednak w tym roku, zapowiadając masę projektów związanych właśnie z Diablo. Jednym z nich jest zapowiedziany właśnie Diablo Immortal, przy którym pomagało również studio NetEase. Pokrótce można opisać tę produkcję pod enigmatycznym skrótem MMOARPG, co oznacza wieloosobową grę RPG nastawioną na akcję, czerpiącym garściami z pełnoprawnych wersji na PC i konsole. O właśnie, prawie zapomniałbym o tym, że Diablo Immortal zadebiutuje wyłącznie na systemach iOS oraz Android „wkrótce”. Nadal jednak nie wiemy, na jaki model płatnościowy zdecyduje się Blizzard.

 

Nowa gra Diablo oznacza oczywiście ingerencję w uniwersum, które studio przeprowadziło całkiem pomyślnie. Będzie to bowiem swoisty „fabularny łącznik” pomiędzy drugą, a trzecią odsłoną serii, co i tak nie zapewniło tytułowi ciepłego przyjęcia. W momencie pisania tego wpisu oba powyższe materiały spotkały się z naprawdę negatywnymi opiniami wyrażonymi nie tylko w komentarzach, ale również za pomocą „łapek w dół”, których stosunek do tych „w górę” jest wręcz przerażający.

Czytaj też: Andy Cosby potwierdził animowany serial Diablo dla Netflixa