WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowa gra od twórców Banjo-Kazooie ufundowana w niecałe 40 minut

Renoma robi swoje: Playtonic Games musiało ogłosić jedynie, że zbiera kasę na „duchowego spadkobiercę Banjo-Kazooie”, platformówki, której historia zaczęła się w roku 1998, popierając to kilkoma screenami, a wymagana przez nich kwota została osiągnięta w 40 minut.

Powiedzieć jednak, że nazbierali oni akurat tyle, ile trzeba, to nie powiedzieć nic, bo w chwili, gdy to piszę Yooka-Laylee udało się uzbierać prawie siedmiokrotność wymaganej kwoty. Byli pracownicy studia Rare, z których składa się Playtonic Games, uznało ich osiągnięcie za „niesamowite”.

Odkąd po raz pierwszy rozpoczęliśmy dyskusję na ten temat na początku roku, rosnący entuzjazm fanów jest niezwykły. Są oni powodem, dla którego postanowiliśmy rozszerzyć startowy zamysł, uruchamiając panel na Kickstarterze, mając nadzieję, że uda nam się nie tylko stworzyć świetną, współczesną grę platformową, ale również udowodnić innym deweloperom, że jest to wciąż gatunek cieszący się zainteresowaniem.

Takie słowa padły z ust Andy’ego Robinsona, scenarzysty Playtonic Games, który jako jedyny nie ma na koncie pracy w Rare. Informacje, jakie do tej pory twórcy udostępnili o swoim nowym tytule są następujące: pokierujemy w nim bohaterem o imieniu Yooka, dwunożnym, jaszczurko-podobnym stworem, a także Laylee – nietoperzem, przypominającym kolorystyką Spyro. Towarzystwo ma unikalne umiejętności, które przydadzą się w rozwiązywaniu środowiskowych problemów, jak np. łapanie przedmiotów za pomocą języka.

Gra ta jest tworzona na platformy PC, Mac, Linux, Xbox One, PlayStation 4, a także WiiU. Premiera na niektóre z nich przewidywana jest na październik 2016 roku. Twórcy muszą się teraz poważnie zastanowić, co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi, nie zdziwmy się więc, jeśli jej start nieco się obsunie w czasie.

[źródło: endgadget.com; zdjęcie: kickstarter.com]