WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa inicjatywa „Bezpieczny Polak”

Firma Selectivv wystartowała z inicjatywą „Bezpieczny Polak”, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa Polaków. Zakłada ona kooperację polskich firm technologicznych a zyskać na tym mają nie tylko osoby przebywające na terenie kraju, ale także za granicą.

Dokładnym celem tej inicjatywy jest szybkie dotarcie do osób będących w strefie zagrożenia i powiadomienie ich o niebezpieczeństwie. W ramach platformy Selectivv zostanie uruchomimy specjalny tryb, który u osób w danej lokalizacji w miejscu reklam na stronach internetowych czy występujących w aplikacji wyświetli specjalny alarm. Po jego kliknięciu osoba zostanie przeniesiona na stronę z najważniejszymi informacjami na temat zdarzenia oraz kontaktem (w tym telefonicznym) do najbliższej jednostki dyplomatycznej albo służb, które pomogą wybrnąć z tej sytuacji.

„Bezpieczny Polak” po raz pierwszy został uruchomiony w lipcu 2016 roku podczas zamachu w Nicei. komunikat dotarł do 26 Polaków s trefie zagrożenia. Taka inicjatywa może uratować życie dużej ilości obywateli naszego kraju więc jak najbardziej popieramy takie działania. Więcej o niej możecie przeczytać pod tym linkiem.

Źródło: Materiały prasowe