WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowa retro konsola Intellivision Amico

Nowa retro konsola Intellivision Amico zapowiada prawdziwy powrót do przeszłości. Co zaoferuje firma, która może poszczycić się sukcesami z lat 80?

Intellivision to firma, która w latach 80 odpadła z walki o bycia konsolowym gigantem. Zanim jednak postanowiono odpuścić konsolowy wyścig, udało się firmie zdobyć kilka osiągnięć. Intellivision jako pierwsze wypuściło 16-bitową konsolę, pierwsze było również jeśli chodzi o dźwięki z niej pochodzące! Nie można zapomnieć, że to właśnie ich sprzęt oferował gry wideo oparte o profesjonalne licencje sportowe.

Teraz Intellivision powraca i zapowiada nowy sprzęty. Oto Intellivision Amico. Konsola ma oferować możliwość grania w starsze tytuły oraz te nowsze. Powinniśmy jednak zapomnieć o trójwymiarowych produkcjach. Autorzy stawiają na 2D i klimat dawnych lat. Dzisiejsze indyki powinny się zatem odnaleźć na niej idealnie. Kontrolery dołączone do konsoli mają posiadać „krzyżak” oraz dwa przyciski. Do tego dojdzie akcelerometr. Razem możliwe będzie zagranie w osiem osób.

Co ciekawe, wszystkie gry, które trafią na ten sprzęt zostaną odpowiednio odrestaurowane. Spodziewać możemy się klasyków z oryginalnej Intellivision oraz z Amigi. Dojdzie nawet tryb multiplayer. Całość będzie można podłączyć do sieci, aby pobierać kolejne gry i porównywać rankingi. Aktualnie data premiery wyznaczona jest na 10 października… 2020 roku. Cena powinna wynosić około 149 dolarów. Do premiery jeszcze dużo czasu – oby do tego czasu projekt nie umarł.

Czytaj też: Bethesda ostrzega przed bugami w Fallout 76

Źródło: engadget.com