Prawdopodobieństwo, że uda Wam się to osiągnąć jest raczej niewysokie, ale jeżeli już stalibyście przed perspektywą zakupu samochodu Porsche z jednego z amerykańskich salonów, wybierzcie ten w Atlancie, bo robi on ogromne wrażenie.

Nowa siedziba Porsche, wybudowana niedaleko lotniska Hartsfield-Jackson Atlanta International, poza nowoczesnym wyglądem wyróżnia się ewidentnie czymś innym: przyległym torem wyścigowym, po którym śmigać będą potencjalni klienci oraz zapewne testerzy samochodów. Ich nowa wizytówka jest warta 100 milionów dolarów, ale zdaniem CEO Porsche, Matthias Muellera, nie jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto:

Dzisiaj świętujemy szczególny krok w historii Porsche, które poszerza swoje wpływy w Stanach Zjednoczonych i potwierdza nasze przywiązanie do stanu Georgia i miasta Atlanta. Inwestujemy więcej niż kiedykolwiek wcześniej we wzmacnianie marki Porsche w USA i na całym świecie.

Licząca 27 akrów placówka oferuje ponad 3 kilometrowy tor testowy, na którym samochody Porsche mogą pokazać maksimum swoich możliwości, jak i trasę off-roadową, galerię sukcesów marki, sklep pamiątkowy czy kawiarnię, z której można oglądać osoby siedzące za sterami niemieckich maszyn. Ponoć większość tych atrakcji ma być dostępna nawet dla osób, które posiadaczami Porsche nie są.

but-with-the-new-27-acre-facility-porsche-has-created-an-opportunity-to-connect-with-current-and-prospective-buyershere-drivers-will-be-able-to-push-the-handling-of-their-porsches-to-the-limitshow-about-a-16-mile-high-speed-test-track and-theres-an-off-road-course-where-drivers-can-get-a-little-muddyenjoy-a-nice-meal-as-you-take-in-the-driving-action-on-the-test-trackheres-a-mural-of-legendary-company-executive-ferry-porscheinside-the-pec-features-a-human-performance-center-where-experts-can-optimize-the-fitness-of-the-driver inside-youll-find-a-gallery-of-classic-porsches-from-the-companys-illustrious-past- naturally-theres-a-gift-shop -some-cool-artifacts-from-porsches-past theres-also-space-to-relax-at-the-carrera-cafe

[źródło: businessinsider.com, zdjęcia: porschedriving.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej