WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa siedziba Samsunga w Dolinie Krzemowej robi wrażenie

Samsung potwierdził właśnie swoją obecność w jednym z najlepszych sąsiedztw na świecie – i to z prawdziwym rozmachem. W nowym kampusie żyje i pracuje już siedmiuset pracowników południowokoreańskiego koncernu. I nie jest im specjalnie ciasno, bo w nowoczesnych budynkach zmieścić się może nawet do dwóch tysięcy osób.

Niedaleko (kilka kilometrów) od oddanego właśnie do użytku kompleksu znajduje się – między innymi – siedziba Apple. Obecność Samsunga w Krzemowej Dolinie, miejscu w którym operują tacy giganci jak Google czy Facebook oznacza, że firma aspiruje do tych samych, najwyższych kręgów biznesowych. Miejmy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na współpracę i innowacyjność wytwarzanych produktów tych megakorporacji.

Sto tysięcy metrów kwadratowych i nowoczesne rozplanowanie takiej przestrzeni powoduje, jak twierdzi Samsung, „lepszą współpracę między pracownikami i ten specyficzny przepływ informacji, który często skutkuje powstawaniem wyjątkowych i genialnych idei”.

Istnienie kampusu powoduje konsolidację bardzo do tej pory rozproszonych placówek tej firmy w Dolinie: prace badawcze nad półprzewodnikami, LED-ami i wyświetlaczami będą odbywać się teraz w jednym miejscu, będzie też obecny personel z innych, wspierających naukowców działów takich jak marketing czy sprzedaż. A my rzućmy okiem na na to jak prezentuje się ten nowoczesny kompleks:

samNBBJ_Samsung-4085.0NBBJ_Samsung-4015.0NBBJ_Samsung-3751.0samsung_rotated_.0NBBJ_Samsung-4110.0NBBJ_Samsung-3913.0NBBJ_Samsung-3930.0[źródło: engadget.com; zdjęcia: theverge.com]