Już jakiś czas temu bracia Russo zapowiedzieli, że nie ważne jak się przygotujemy, to Endgame nas zaskoczy. To jednak nie przeszkadza, by coraz to nowa teoria dotycząca Avengers: Endgame się pojawiała.

Możemy przypuszczać, że koniec Endgame będzie w jakiś sposób szczęśliwy, a nasi herosi odwrócą czyn Thanosa. Świadczy o tym przede wszystkim Spider-Man: Far From Home, w którym nie tylko Peter Parker powróci, ale również Nick Fury i Maria Hill. A skoro wrócą oni, to inni zapewne również. Oczywiście z jakimiś bohaterami będziemy musieli się pożegnać. Jednak nowa teoria dotycząca Avengers: Endgame, wyjątkowo, nie dotyczy podróży w czasie czy wymiaru kwantowego.

Użytkownik Reddita, farores_winds, podzielił się interesującą teorią dotyczącą tego, kto zabije Thanosa. Dotyczy on również faktu, jak Marvel poradzi sobie z zakończeniem obecnej fazy MCU i wejściem w nową. Farores_winds twierdzi, że więzy rodzinne są bardzo ważne dla Kapitana Ameryki i Iron Mana, co sprawi, że jeden umrze chcąc uratować drugiego. Według niego rola Chrisa Evansa i Roberta Downeya Jr. w MCU się kończy wraz z obecną fazą. Istnieje wiele plotek o tym, że ci dwaj bohaterowie umrą, ale na razie to tylko spekulacje.

Nowa teoria dotycząca Avengers: Endgame

Nowa teoria dotycząca Avengers: Endgame jest dość złożona i zakłada różne scenariusze.

W jednym z nich Rogers i Stark będą walczyć razem, by pokonać Thanosa. W tym wariancie Kapitan Ameryka będzie tym, który się poświęci chcąc uratować Pepper Potts i nienarodzone dziecko Starka. To wszystko miałoby na tyle zmotywować Tony’ego, by ten zdołał pokonać Szalonego Tytana.

W końcowej walce to ciężarna Pepper ruszy na ratunek. Będzie walczyć czując, że jej rodzina jest zagrożona, a Tony nie zrezygnuje z walki z Thanosem.

Thanos zabije Pepper i nienarodzone dziecko Tony’ego na jego oczach.

Tony po raz ostatni będzie walczył z Thanosem mając przewagę z powodu wściekłości, że tytan chciał zabić Pepper i że Steve się poświęcił. Stark chcąc zasłużyć sobie na tę ofiarę pokazując jakim bohaterem jest. Będzie to szansa dla niego na stanie się „nowym Kapitanem Ameryką” a do pokonania Thanosa posłuży mu kombinezon Iron Mana i tarcza Kapitana.

Widać, że wszystkie scenariusze zgadzają się co do jednego – to Stark zabije Thanosa. Jest to całkiem logiczna teoria, gdyż w Infinity War Doctor Strange poświęcił się, by tylko Tony ocalał. Może to oznaczać, że w jedynej wygranej wizji przyszłości to właśnie Iron Man pokona Szalonego Tytana. Także poświęcenie Rogersa jest zgodne z charakterem jego postaci.

Trzeba pamiętać, że są to tylko spekulacje. A nowa teoria dotycząca Avengers: Endgame to tylko domniemania fana. O tym, jak faktycznie potoczą się lody bohaterów dowiemy się dopiero 26 kwietnia.

Czytaj też: Zobaczcie zwiastun reboota Carmen Sandiego od Netflixa

Źródło: bgr.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej