WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowe Audi A8 gościem na premierze Spider-Man: Homecoming

W zeszłym tygodniu, podczas światowej premiery Spider-Man: Homecoming, pośród wielu hollywoodzkich gwiazd, można było ujrzeć również nowe Audi A8. Grający w tym filmie główną rolę Petera Parkera Tom Holland, został nim przywieziony wprost na czerwony dywan przed TCL Chinese Theatre. Tuż za nim, w Audi R8 Spyder zjawili się Robert Downey Jr. i Jon Favreau.

Dział rozwoju technicznego Audi zwyczajowo ukrywa swoje przedpremierowe prototypy pod warstwą samoprzylepnej folii pokrytej czarno-białym wzorem wirów. Jednak tym razem, specjalnie z okazji pojawienia się nowego Audi A8 na światowej premierze filmu Spider-Man: Homecoming, Audi Design zaprojektowało jedyną folię nawiązującą właśnie do Pająka-Bohatera. Wzór wirów został tak przeprojektowany, by wpisać w niego dodatkowo wzór pajęczyny.

Jeszcze przed oficjalną, światową premierą, pierwsze ujęcia z nowym Audi A8 można zobaczyć na wielkim ekranie, w filmie Homecoming. Widzowie mogą ujrzeć część przodu pojazdu i jego bok. Dodatkowo, w filmie przedstawiono dokładnie, jak działa wspomagający system oparty na sztucznej inteligencji: Audi AI Traffic Jam Pilot. Jego zalety widać w scenie, gdy Happy Hogan wiezie Petera Parkera i na chwilę odrywa ręce od kierownicy. Dzięki działającemu systemowi Audi AI Traffic Jam Pilot, nowe Audi A8 przejmuje zadanie prowadzenia i kontynuuje jazdę w trybie autonomicznym.

Nowe Audi A8 zostanie oficjalnie zaprezentowane już 11 lipca, podczas Audi Summit w Barcelonie summit.audi. Polska premiera filmu Spider-Man: Homecoming, odbędzie się 14 lipca.

Źródło: materiały prasowe.