WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe Gwiezdne Wojny biją rekordy kasowe

Chyba nikt nie jest zaskoczony faktem, że Przebudzenie Mocy, odnosi sukces kasowy. Najnowsze Gwiezdne Wojny ustanowiły rekord na najlepszy wynik „piątkowy” w historii, zarabiając łącznie 120.5 miliona dolarów w samej Ameryce Północnej. Czwartkowe pokazy przedpremierowe również wpisują się w tę tendencję, zarabiając 57 milionów.

Poprzednimi rekordzistą Ameryki Północnej była druga część filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, której premiera miała miejsce w 2011.

Analitycy przewidują, że zyski Epizodu VII osiągną nawet 250 milionów dolarów. Suma ta pobiłaby z nadmiarem rekord 208.8 milionów dolarów ustanowiony przez Jurassic World, który na ekrany kin wszedł w lecie tego roku. Być może weekendowe przychody Przebudzenia Mocy przerosną całkowite sumy zarobione na amerykańskim rynku przez Pustkowie Smauga Bitwę Pięciu Armii (wynoszą one odpowiednio 258.4 i 255.1 milionów dolarów). Tak, nowe Gwiezdne Wojny mogą zarobić więcej w pierwszy weekend, niż inna wielka produkcja w trakcie całej swojej „kariery”.

Przebudzenie Mocy nie przebije w pierwszy weekend 2.8 miliardów dolarów zarobionych przez Avatara (to by dopiero był wyczyn!), niemniej bardzo możliwe, że w ogólnym zestawieniu najdroższy remake Pocahontas zostanie wkrótce pozbawiony tytułu najbardziej kasowego filmu wszechczasów.

[źródło: theverge.com grafika: starwarsnewsnet.com]