Chyba nikt nie jest zaskoczony faktem, że Przebudzenie Mocy, odnosi sukces kasowy. Najnowsze Gwiezdne Wojny ustanowiły rekord na najlepszy wynik „piątkowy” w historii, zarabiając łącznie 120.5 miliona dolarów w samej Ameryce Północnej. Czwartkowe pokazy przedpremierowe również wpisują się w tę tendencję, zarabiając 57 milionów.

Poprzednimi rekordzistą Ameryki Północnej była druga część filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, której premiera miała miejsce w 2011.

Analitycy przewidują, że zyski Epizodu VII osiągną nawet 250 milionów dolarów. Suma ta pobiłaby z nadmiarem rekord 208.8 milionów dolarów ustanowiony przez Jurassic World, który na ekrany kin wszedł w lecie tego roku. Być może weekendowe przychody Przebudzenia Mocy przerosną całkowite sumy zarobione na amerykańskim rynku przez Pustkowie Smauga Bitwę Pięciu Armii (wynoszą one odpowiednio 258.4 i 255.1 milionów dolarów). Tak, nowe Gwiezdne Wojny mogą zarobić więcej w pierwszy weekend, niż inna wielka produkcja w trakcie całej swojej „kariery”.

Przebudzenie Mocy nie przebije w pierwszy weekend 2.8 miliardów dolarów zarobionych przez Avatara (to by dopiero był wyczyn!), niemniej bardzo możliwe, że w ogólnym zestawieniu najdroższy remake Pocahontas zostanie wkrótce pozbawiony tytułu najbardziej kasowego filmu wszechczasów.

[źródło: theverge.com grafika: starwarsnewsnet.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!