WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe informacje o filmie Wiedźmin!

Nie ma chyba w polskiej branży rozrywkowej tematu gorętszego od Wiedźmina – marki stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego, a którą wspaniałymi grami wypromował CD Projekt RED. Cieszcie się więc, bowiem ujawniono pierwsze szczegóły na temat filmu tworzonego przez Tomasza Bagińskiego.

W dzisiejszych wieściach umieszczonych na stronie Platige Image – polskiej firmy specjalizującej się w grafice 3D – można wyczytać wiele ciekawych informacji na temat zapowiedzianego wcześniej filmu Wiedźmin. Okazuje się, że jest on tworzony we współpracy z The Sean Daniel Company (SDC), a więc amerykańską firmę znaną z marki „Mumia”, nadchodzącej adaptacji „Ben-Hura”, a także z serialu telewizyjnego „The Expanse”. Mówimy tu więc o ludziach ze sporym doświadczeniem w Hollywood, do których dołącza również Thania St. John – scenarzystka takich seriali jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy the Vampire Slayer”.

Przejdźmy jednak do tego, co interesuje czytelników najbardziej: fabuły. Ta ma skupiać się na krótkich opowiadaniach (co zapewne przypadnie fanom prozy Sapkowskiego do gustu, bo jego pierwsze próby ze światem Geralta są uważane za kultowe) „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło„, pochodzących ze zbioru „Ostatnie życzenie”. Reżyserem niezmiennie pozostaje Tomasz Bagiński, powiązany z marką od czasu stworzenia zwiastuna do pierwszej części gry Wiedźmin.

Co jednak najciekawsze, film, którego światowa premiera planowana jest na rok 2017, ma rozpocząć całą serię dzieł umiejscowionych w tym uniwersum, do których należeć będzie prawdopodobnie i serial telewizyjny. O ich obraz będzie dbała wspomniana St. John wraz z producentami ze strony Platige Films: Jarosławem Sawko oraz Piotrem Sikorą, a także tymi z zagranicy: Seanem Danielem i Jasonem Brownem z SDC.

[źródło: platige.com; zdjęcie: deviantart(lopinheiro)]