WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe iPhone’y dostaną od Apple lasery 3D

iPhone 8 jest standardowo jednym z najbardziej wyczekiwanym telefonem tego roku i nic dziwnego, że w Internecie aż roi się od plotek na jego temat. Jedną z nich jest implementacja przez Apple lasera 3D w swoim nowym smartfonie.

Według Fast Company, Apple pracuje nad systemem lasera 3D,, który miałby się pojawić w nowych iPhone’ach:

Nasze źródła mówią, że system laserowy VSCEL został prawdopodobnie stworzony na potrzeby dziesiątej rocznicy marki iPhone (który może się nazywać iPhone 8, iPhone Pro lub, miejmy nadzieję, iPhone X). To, czy sensor zostanie umieszczony w tym telefonie, czy w przyszłorocznej edycji, zależy od postępu nad działaniem tej technologii i implementacji jej na pokładzie smartfona.

Podczas konferencji WWDC w czerwcu, Apple ujawniło ARKit, czyli nową platformę służącą tworzeniu aplikacji AR dla urządzeń iOS. Według Apple, ARKit wykorzystuje „Wizualną Inercjalną Odometrię”, aby dokładnie „śledzić” otaczający telefon świat. Pozwala to urządzeniom iOS wyczuwać, jak poruszają się one w danym pomieszczeniu poprzez analizowanie tego, co znajduje się przed aparatem. Sensor wyszukiwałby także poziome płaszczyzny w pokoju, a także oceniał ilość światła do niego wpadającego, aby nałożyć odpowiednią ilość sztucznej jasności na wirtualne obiekty.

Pomimo tego, że nawet aktualne możliwości ARKitu są całkiem imponujące, zaimplementowanie lasera 3D pozwoliłoby urządzeniu na znacznie większą percepcję pod kątem aplikacji AR, a także na bardzo dokładny autofocus, tak jak w smartfonach LG, Huawei, OnePlus czy Google.

źródło: techspot.com | zdjęcie: 9to5mac.com