WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe karty graficzne firmy Nvidia zapewnią dłuższy czas działania na baterii

Laptop dla graczy i długi czas pracy na baterii- te dwa wyrażenia nie są często spotykane w jednym zdaniu. Wysokiej klasy notebooki umożliwiające grę na wysokich detalach nie pozwalają na zbyt długie odejście od gniazda zasilania. Można na nich grać, działając tylko na baterii, ale wtedy wydajność jest znacznie mniejsza.

Nvidia twierdzi, ze nowe karty graficzne GTX980M oraz GTX970M rozwiążą ten problem. Nie tylko będą to najsilniejsze grafiki na rynku, ale także będą one oferowały szereg funkcji dotyczących oszczędzania energii. Mają pozwolić one na taką samą jakość rozrywki bez względu na to, czy laptop jest podłączony czy odłączony od zasilania. Firma twierdzi, że wzrost wydajności jest dwukrotny w stosunku do poprzedniej serii. Mogą one wspierać gry w rozdzielczości 1080p oraz nowe techniki oświetleniowe dodające realizmu rozgrywce.

Najbardziej interesującą kwestią jest jednak oszczędzanie energii. Uaktualniony BatteryBoost automatycznie zarządza wydajnością w celu zapewnienia odpowiedniej jakości wrażeń podczas działania tylko na baterii. System ma zapewnić o 55% dłuższą rozgrywkę przy 800% wzroście wydajności względem 680M.  Taka opcja z pewnością ucieszy graczy, którzy chcą podczas długich podróży korzystać i grać na laptopach.

Źródło: http://www.theverge.com/, zdjęcie: Sdu7cb via photopin cc