WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

„Nowe konsole nie ułatwią nam życia”

„Nowe konsole nie ułatwią nam życia” – takie słowa usłyszeliśmy z ust dewelopera gry Close to the Sun. Co autor wypowiedzi miał na myśli?

Na horyzoncie powoli zaczynają nam jawić się nowe sprzęty do grania. PlayStation 5, Xbox Scarlett… Każdy gracz chciałby już dzisiaj dowiedzieć się pierwszych szczegółów o mocy nadchodzącego sprzętu. Zdaniem dewelopera Close to the Sun – nie wszyscy cieszą się na myśl o nowej generacji. Wypowiedź może zaskakiwać, w końcu autorzy gier powinni cieszyć się z powodu dodatkowych pokładów mocy i nowych narzędzi, które ułatwią im pracę. Otóż nie.

Zdaniem Carlo Ivo Alimo Bianchi nowa generacja konsol może podnieść poprzeczkę dla małych zespołów. Gry wideo stają się coraz piękniejsze, a to wymaga potężnych komputerów. Gracze chcą, aby gry zaskakiwały ich nowymi mechanikami, swoją wielkością, a to wymaga większej ilości pracy. Jeśli mówimy o prostych grach indie, a najlepiej utrzymywanych w stylu pikselartowym – tutaj nie ma problemu. Gorzej dla twórców, gdy chcą stworzyć produkcję o rozbudowaniu i oprawie godnej tytułów AAA. Niektórych nie będzie po prostu na to stać, a inni będą tworzyli gry w nieskończoność.

PlayStation 5 powinno zadebiutować pod koniec 2019, ale…

Źródło: gamingbolt.com