WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe notebooki Lenovo z serii ThinkPad X1

Do rodziny ThinkPad X1 należą najlżejsze i najmniejsze konstrukcje. Ich odbiorcami są zazwyczaj użytkownicy biznesowi, którzy cenią wytrzymałość, pracę bez ograniczeń czy ciekawe funkcje.

Podczas targów CES Lenovo zaprezentowało kilka ciekawych konstrukcji należących do omówionej wcześniej serii. Są to modele X1 Carbon, X1 Tablet i X1 Yoga. Pierwszy i ostatni posiadają technologię obrazu HDR Dolby Vision. X1 Tablet ma 13 calowy format z ekranem o rozdzielczości 3K i także może wyświetlać obraz HDR. laptopy posiadają osłonę kamery ThinShutter, która zwiększa bezpieczeństwo. producent zastosował także złącze Type-C, które ma zwiększyć kompatybilność z innymi urządzeniami. Notebooki oczywiście posiadają zabezpieczenie Kensington lock. Kazdy z nich ma także zainstalowane oprogramowanie Lenovo Crystal z systemem Windows 10.

X1 Carbon trafi do sprzedaży w styczniu 2018 rok w cenie od 1709 dolarów. X1 Yoga także będzie dostępny od stycznia 2018 roku ale w cenie od 1889 dolarów a X1 Tablet będzie można kupić od marca 2018 roku w cenie od 1599 dolarów. Pozostaje tylko ThinkVision X1, który ma być w sprzedaży od stycznia 2018 roku ale jego cena jest póki co nieznana.

Źródło: Materiały prasowe