Już dzisiaj oficjalnie debiutuje nowa platforma od AMD. Procesory Threadripper szokują wydajnością i zapowiada się, że przejmą one pałeczkę wśród entuzjastów. Dla takich procesorów potrzebna jest odpowiednia platforma. Asus zaprezentował właśnie bardzo ciekawe konstrukcje płyt głównych.

Pierwszą z nich jest Zenith Extreme. Jest to flagowa konstrukcja dla platformy X399. Jest ona znakomicie przystosowana do chłodzeń cieczą. Można zastosować kompatybilne z nia bloki wodne i za pomocą jednego kabla monitorować temperaturę cieczy, jego przepływ albo nawet wykrywać wycieki. Oprócz tego płyta posiada najwyższej klasy technologie i wyposażenie, w tym podświetlenie.

Kolejna płyta to prime X399-A. Jest to kompromis pomiędzy bezkompromisową wydajnością a ceną. Ona także posiada odpowiednie złącza pod chłodzenia cieczą. Z ciekawostek należy dodać, że ma ona dwa gniazda RGB, do których można podłączyć taśmy z diodami LED. Oprócz tego posiada ona wszystko co jest potrzebne do podkręcania czy wyciągnięcia maksimum z procesora.

Ostatnia konstrukcja to Strix X399-E Gaming. Jest ona przeznaczona do strumieniowania rozgrywek oraz ogólnie pojętego gamingu (jak sama nazwa wskazuje). Posiada ona najnowszy kontroler dźwięku SupremeFX oraz także zapewnia możliwość wyciągnięcie 100% z cpu.

Nowe konstrukcje będa dostępne w sprzedaż od 15 sierpnia. Ceny to 2399,00 za ROG Zenith Extreme oraz 1349,00 za ASUS Prime X399-A.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!