WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Nowe wydanie polskiego CD(?)-Action zaskoczy Was podwójnie!

Zapewne każdy z Was kojarzy i pewnie miał nie raz w rękach jakieś wydanie CD-Action. Nie ważne, czy kupiliście je z zamiarem zapewnienia sobie ciekawej lektury, czy z okazji ciekawych dodatków na płycie. Pły- czym? Czy jakiś posiadacz odjechanego PCta z LEDami w ogóle posiada napęd optyczny? Zapewne nie, więc z dniem dzisiejszym można śmiało słać oklaski w stronę najnowszego wydania magazynu, które z okazji braku płyty będzie tańsze o prawie połowę!

CD(?)-Action 10/2018 przełamie tradycję firmy, którą ta utrzymywała od… zawsze? Nie wiem, czy w ostatnich kilkunastu latach w ogóle została wydana wersja bez płytki, a musimy pamiętać, że to czasopismo debiut na rynku zaliczyło w 1996 roku i o ile mnie pamięć nie myli (oczywiście, że nie – przecież potwierdziłem to w sieci) kwietniu. O ile w tamtych czasach, w których nie każdy mógł pochwalić się dostępem do Internetu, obecność płytki była obowiązkowa, to teraz. No, chyba nie przesadzę, że robiły głównie za dodatek/ozdobę, którą można postawić na półce.

Czytaj też: CD Projekt SA bije rekordy na warszawskiej giełdzie

Tajemnicą nie jest, że jej wyprodukowanie musiało równać się z odpowiednimi kosztami, które następnie przekładały się na cenę wydania. Ta od dawien dawna (pomimo kilku wyjątków) wynosiła 16,99 złotych, a z najnowszym wydaniem spadnie do… 9.99 złotych. Firma wprawdzie nie pisze wprost, że pozbawienie płytki i przerzucenie się na zdrapkę z kodem kreskowym, za pomocą którego wejdziecie w posiadanie kodów potrzebnych do aktywacji gier na platformach cyfrowej dystrybucji, sprawiła taką obniżkę, ale jest to prawie pewne. Co najważniejsze – nie ucierpiała nad tym zawartość w formie materiałów tekstowych.

Jeśli jesteście zainteresowani, co wydanie CD-Action 10/2018 będzie miało do zaoferowania, to odsyłam Was na główną stronę. W przypadku pełnych wersji gier na Steama możecie liczyć na Skyhill, Pixel Heroes: Byte & Magic oraz Ultra Street Fighter IV. Co sądzicie o takiej zmianie? Czy brak płytki i niższa cena sprawią, że wyłożycie przy najbliższej okazji „tę dyszkę” na kawałek dobrej lektury?

World War 3 to taki Battlefield… ale z Polski!

Źródło: CD-Action
Zdjęcia: CD-Action