WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowy Batman bez Bena Afflecka

Od czasu trylogii Mroczny Rycerz Christophera Nolana Batman nie miał samodzielnego filmu. Dzielił ekran z innymi bohaterami DC takimi jak Superman, Liga Sprawiedliwości czy Suicide Squad. Wygląda jednak na to, że czas drużynowych występów dobiegł końca. Według doniesień nowy Batman bez Bena Afflecka ruszy z produkcją jesienią tego roku.

Scenariusz nowego filmu Matta Reevesa został ukończony w podstawowej wersji, więc niedługo możemy spodziewać się rozpoczęcia produkcji. Borys Kit z The Hollywood Reporter został zapytany o szczegóły na temat postępów w powstawaniu nowego Batmana.

Scenariusz właściwie już jest, choć Reeves nadal nad nim pracuje. Słyszałem, że studio chce rozpocząć zdjęcia jesienią.

Wypowiedział się również na temat ewentualnego powrotu Bena Afflecka do roli Mrocznego Rycerza. Reakcja fanów na tę rolę, a także charakter powstającego filmu raczej wyklucza powrót tego aktora. Jeśli słowa Kita są prawdą, są to pierwsze konkretne informacje na temat nowego Batmana od 2015 roku. Wówczas to Affleck był gwiazdą i reżyserem tego filmu, a za scenariusz miał odpowiadać Geoff Johns. W 2017 roku obowiązki reżysera przejął Matt Reeves wyrzucając przy okazji scenariusz i zaczynając wszystko od nowa. W tym kontekście nowy Batman bez Bena Afflecka jest bardzo prawdopodobny.

Nowy Batman bez Bena Afflecka

Na razie nie wiemy o produkcji niczego konkretnego. Reeves wszelkie informacje trzyma w tajemnicy, choć zdradził, że będzie to bardziej detektywistyczna wersja superbohatera.

Czytaj też: Tak wyglądają tajemnicze potwory z Nie otwieraj oczu

Źródło:  digitaltrends.com