Counter-Strike: Global Offensive to gra, z którą praktycznie każdy miał do czynienia. Nic dziwnego – miano jednej z najpopularniejszej gry e-sportowej i shootera zobowiązuje. Jednak sześć lat na rynku robi swoje, a oprawa wizualna starzeje się z roku na rok. Pierwszym wielkim krokiem ku naprawie tej naturalnej degradacji będzie nowy interfejs – Panorama UI.

Ten rozpoczął już otwarte testy beta na Steamie, w ramach których możecie oczywiście podziwiać nowy interfejs, ale również stoczyć partyjkę przeciwko botom albo rozgrywkę niestandardową ze znajomymi. Ogólnie więc testy te są po prostu okazją na przetestowanie odmienionego wyglądu. Ten został zrewolucjonizowany na wielu płaszczyznach. Począwszy od menu głównego, przez ekwipunek i wczytywanie mapy, aż po rzeczywiste elementy w grze. Mowa głównie o menu zakupów i tablicy wyników.

Cel nowego interfejsu jest raczej prosty – małe odświeżenie wrażeń płynących z zabawy. Na powyższych screenshotach (dzięki, Cybersport) widać jednak kilka użytecznych dodatków w postaci integralnej listy znajomych. Według Valve, Panorama UI jest pierwszą tak drastyczną zmianą w historii CS:GO, a wypróbowanie jej na własną rękę umożliwia Wam tryb beta. Aby go uaktywnić musicie udać się na Steama, kliknąć prawym przyciskiem na grę, przejść do menu właściwości i zakładki Beta, w której to czeka na Was wspomniany Panorama UI.

Źródło: blog.counter-strike.net

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej