WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowy, lepszy model Pagani Huayra

Pagani Huayra to piękna bryka, która posiada silnik AMG Mercedes V12 o mocy 730 koni mechanicznych ważąc przy tym zaledwie 1350 kg. Świat supersamochodów jest miejscem bardzo konkurencyjnym i ciśnienie wywierane na włoską firmę ciągle wzrasta. Na odpowiedź nie trzeba długo czekać, ma ona pojawić się w formie Huayra BC. Znane już są nawet niektóre szczegóły dotyczące kolejnej wersji tego modelu.


Co najważniejsze BC straci 150 kg z i tak lekkiej już ramy Huayra. Ostatecznie auto będzie ważyć około 1200 kg. Do tego moc silnika zwiększy się o dodatkowe 100 koni mechanicznych i wynosić ostatecznie będzie 830KM. Taka zmiana stosunku mocy do masy pozwoli rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy. I jeśli auto rzeczywiście będzie w stanie to osiągnąć, to znajdzie się w światowej elicie supersamochodów obok takich modeli takich jak Porsche 918 Spyder, McLaren P1, czy Ferrari LaFerrari.

Jednak oprócz wzrostu wydajności BC zmieni się również na zewnątrz. Do auta ma zostać dodany chociażby tylny spojler, dodatkowy wlot powietrza z przodu, nowe listwy progowe oraz imponujący tylny dyfuzor. Do tego wszystkiego dołączą wyjątkowe, lekkie koła. Wewnątrz również zmiany, oznaczające skórzane fotele i mniej bajerów. Pod skrótem „BC” kryje się nazwisko Benny Caiola, który był sławnym kolekcjonerem samochodów. Cena samochodu zaczyna się od 2,8 miliona dolarów. Cena nie dziwi, bo zostanie wyprodukowanych jedynie 20 sztuk.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]