WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy Nissan Leaf z premierą 5 września

Japoński producent samochodów Nissan powoli zwiastuje nadejście nowego modelu Leaf EV i proces ten będzie tylko zyskiwał na mocy.

Nissan zapowiedział za pomocą wpisu na Twitterze, że premiera nowego Leaf EV odbędzie się 5 września bieżącego roku. Do posta dodane zostało również zdjęcie, przedstawiające logotyp Nissana znajdujący się prawdopodobnie na/ponad grillem. Jest on otoczony niebieskim wzorem i ozdobiony chromowanym paskiem. Poprzednie zdjęcie przedstawiało nowy wizerunek lamp w Nissanie Leaf, kolejne zaś – wzgląd na wewnętrzną architekturę pojazdu, a szczególnie system pół-autonomicznego sterowania ProPilot Assist. Dorzućmy do tego jeszcze kilka ukradkiem strzelonych fotek całego pojazdu i mamy całkiem dobry obraz tego, jakim samochodem będzie Nissan Leaf EV.

Amazing is worth waiting for. The New #Nissan #LEAF, coming soon.

Poza braniem udziału w wyścigu o miano właściciela najlepszej technologii autonomicznej jazdy, Nissan jest również głośnym promotorem tego mechanizmu, nakłaniając do przesiadki na niego całą społeczność motoryzacyjną. Japoński producent samochodów wygłosił swoje stanowisko w tej sprawie podczas forum odbytego w Waszyngtonie, przekonując „ustawodawców, organy regulacyjne i innych urzędników, że Nissan spoczywa na miejscu kierowcy, jeśli chodzi o technologie automatyzowania przejazdu”.

Nissan wierzy, że autonomiczna technologia odgrywa dużą rolę w poprawianiu, a nie zastępowaniu, doświadczenia z jazdy samochodem. Starszy kierownik Centrum Technicznego Nissana w Michigan, Andy Christensen, rzekł na ten temat następujące słowa:

Któregoś dnia, kiedy kierowcy będą tego chcieli, technologia pozwoli na zwolnienie ich z obowiązku kierowania samochodem. My w Nissanie wolimy jednak wizję przyszłości, w której kierowca pozostaje zaangażowany w proces prowadzenia pojazdu.

źródło: engadget.com