Wreszcie ekrany OLED pojawiają się w smartfonach. LG ma zamiar w swoim najnowszym telefonie zastosować właśnie wyświetlacz OLED FullVision. Będzie to pierwsza taka konstrukcja od 2015 roku, kiedy to na rynek trafił LG Flex 2.

Juno Cho, prezes działu mobile, komentuje:

Doświadczenie w dziedzinie matryc OLED jest od dawna ważnym atutem firmy LG. Ta technologia zawsze była postrzegana jako szansa na zwiększenie wartości smartfonów. W ostatnim roku konkurencja na globalnym rynku smartfonów nasiliła się w niespotykanym dotąd stopniu, dlatego uznaliśmy, że jest to odpowiedni czas na ponowne zastosowanie wyświetlaczy OLED w naszych urządzeniach mobilnych.

Firma zaznacza, że konsumenci szukają smartfonów z coraz to większymi ekranami ale bez zmian w wielkości obudowy. W nowym telefonie zostanie zastosowany 6 calowy wyświetlacz jednakże wymiary całości nie ulegną zmianie. Logo LG zostanie przeniesione z dolnej części na tył oraz zmniejszeniu ulegną ramki – górna o 20% a dolna o 50%. Wrażenia zostaną zwiększone dzięki matrycy OLED QHD+ (1440 x 2880), która posiada 4,15 miliona pikseli. Wyświetlacz będzie chroniony za pomocą Corning Gorilla Glass 5 przez co powinien być odporny na stłuczenia. W nowej konstrukcji mają także nie występować problemy z ekranem, które obecne były w innych smartfonach OLED.

Źródło: Materiały prasowe