WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Nowy sposób na ogarnięcie tablicy na Facebooku – funkcja „See first”

To nieco denerwujące, kiedy większość wydarzeń związanych z naszymi przyjaciółmi ginie w gąszczu facebookowych reklam czy postów z przypadkowo polubionych stron. Ten prosty algorytm pomoże nam zapanować nad chaotyczną tablicą.

„See first” to prosta funkcja, która pozwala użytkownikom Facebooka wyświetlać ostatnie posty dodane przez znajomych/strony na szczycie tablicy. Do tej pory taka zawartość zwykle ginęła gdzieś pośród niepotrzebnych wiadomości. Wreszcie będziemy w stanie zapanować nad chaosem, który wkrada się na nasze tablice.

Do tej pory na Facebooku wszystko działało na zasadzie „albo-albo”. Strona pozwalała albo kogoś dodać do znajomych, tudzież śledzić posty, które publikuje lub po prostu blokować. Potem doszła do tego również funkcja „I don’t want to see this” pozwalająca na oznaczenie rzeczy, jakich chcieliśmy oglądać mniej. Jest też opcja dodania niektórych osób do „bliskich znajomych”, przez co, gdy te coś opublikują, jesteśmy zaraz o tym powiadamiani. Nowe rozwiązanie, „See first” pozwala natomiast na umieszczenie wszystkich postów interesujących nas stron jak i osób w najwygodniejszym miejscu, czyli na górze naszej tablicy.

Po rozwinięciu opcji „udostępniania” na profilu znajomego powinno pokazać się opcja „zobacz jako pierwsze”. Oczywiście osoba ta nie jest powiadamiana o tym, że została przez nas jakoś specjalnie oznaczona.

img_0909

Zła nowina? Sama funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Wygląda na to, że dostęp do niej mają póki co jeszcze nieliczni. Oby szybko się to zmieniło, bo dla mnie Facebook stanowi takie małe „centrum wiadomości”. Znajduję tam wszystkie interesujące mnie informacje ze stron, które lubię, choć czasem wymaga to przewinięcia tablicy, która zapchana jest bezsensownymi filmikami udostępnionymi przez znajomych. „See first” to zmieni na lepsze.

[źródło i grafiki: techcrunch.com]