WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowy i tańszy Raspberry Pi

Pamiętacie mały komputer zwany Raspberry Pi? Otóż niedługo światło dzienne ujrzy nowy model, a starszy sprzęt czeka wyraźna obniżka.

Raspberry Pi to malusieńki mikrokomputer napędzany przez system Linux, którego premiera sprężyła się z trendami eksperymentowania ze sprzętem przez domorosłych fascynatów. To bowiem właśnie dla domowych kombinatorów, ten mikrokomputer był doskonałym rozwiązaniem i to najpewniej ta grupa najbardziej ucieszy się z nowego modelu.

Raspberry Pi Model A+ ma być mniejszy oraz charakteryzować się mniejszym zużyciem energii niż jego starszy brat. Ponadto A+ oferować ma inne porty GPIO oparte na 40-pinowej strukturze, co uczyni go bardziej kompatybilnym z nowymi peryferiami oraz slot kart microSD zamiast standardowych kart SD. Dalej jednak sprzęt oferować będzie 256 MB pamięci RAM oraz jeden slot USB. Model A+ kosztować ma dokładnie 20 zielonych dolarów, co czyni go o 5 dolarów tańszym od poprzednika.

Fundacja Raspberry Pi odświeżyła niedawno również Model B, niemniej wyżej pozycjonowany mikrokomputer nie doczekał się obniżki ceny i ta ciągle wynosi 35 amerykańskich dolarów. Fundacja utrzymuje również politykę pijarową w myśl której, Model A+ nie jest tylko tańszą i uboższą wersją Modelu B+, ale również sprzętem lepiej nadającym się do pewnych zadań, co na pierwszy rzut oka, wraz z obniżką cen, sugeruje głównie aktywne promowanie nowego produktu.

[ Źródło i zdjęcie: www.techcrunch.com ]