WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia jednak nie ujawni nowych GPU na nadchodzących targach

Ponownie jesteśmy świadkami sytuacji, która zdaje się potwierdzać, że w plotki nie można bezgranicznie wierzyć. Okazało się, że Nvidia wbrew licznym ”przeciekom” i doniesieniom nie zaprezentuje nowych kart graficznych na targach GTC i GDC.

Tym razem te informacje możemy wziąć za więcej, niż prawdopodobne, bo ich źródłem jest serwis Tom’s Hardware. Autor tego artykułu powołał się na liczne źródła branżowe, które wskazywały jasno, że Nvidia nie ujawni nowych GPU w kwietniu, a nawet w marcu. Nie oznacza to jednak, że firma zaprzestała prac nad architekturą Volta. Wygląda na to, że rdzenie na niej bazujące mają zachować wyraźną separację pomiędzy przeznaczeniem konsumenckim a profesjonalnym. Oznacza to tyle, że generacja Ampere będzie przeznaczona dla graczy, a Volta – superkomputerów.

Z kolei seria Turing stworzona do obliczania technologii blockchain miała zostać cofnięta w takim stopniu, że do producentów trafi nie wcześniej, niż w maju. Ich masowa produkcja ma rozpocząć się w połowie czerwca, co oznacza, że oficjalna prezentacja może mieć miejsce dopiero w sierpniu. Tym razem tę informację nie są typowymi plotkami, a podsumowaniem doniesień od wielu źródeł (o ile uwierzymy redaktorowi Tom’s Hardware).

nowych GPU

Ostatecznie prezentacji nowych kart GeForce powinniśmy się spodziewać w okolicach czerwca i lipca, ale nadal nie wiemy, czy trafią do graczy, czy może superkomputerów. Wyjścia są dwa, albo cholernie wydajne Volty, albo GTX wyznaczające nowe standardy na rynku konsumenckim.

Źródło: tomshardware.com