WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia ujawniła kartę Titan Xp

Całkiem niedawno Nvidia wypuściła na rynek grafikę GTX 1080 Ti, która okazała się być najszybszą konstrukcją – przebiła ona nawet Titana X. Spodziewano się, że kiedyś firma wypuści następcę Titana, w końcu to do niego zawsze należał tytuł najwydajniejszego. Jednakże nikt nie sądził, że stanie się to już teraz.

Nowa grafika nosi nazwę Titan Xp (małe p aby nie pomylić jej z poprzednikami). Będzie ona dostępna w sprzedaży w ciągu najbliższych 3 dni. Jej cena wynosić będzie 1200$ i będzie to w pełni odblokowany Pascal GP102. Grafika będzie posiadała 3840 rdzeni, 240 TMU oraz 96 ROP (GTX 1080 Ti ma te parametry równe kolejno 3584, 224 i 88). Karta posiada także 12 GB pamięci GDDR5X a zasilana jest z dwóch złączy – 6 i 8 pin. TDP określone zostało na poziomie 250 W.

W wersjach referencyjnych największą wadą jest zazwyczaj zastosowane chłodzenie. Podobnie jest w tym przypadku, bowiem wygląda ono podobnie do tego zastosowanego w wersjach Foundres Edition. Czyli możliwe, że będzie głośno i gorąco pod obciążeniem.

Źródło: http://www.eteknix.com/