WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nymi Band – płatność zbliżeniowa „odciskiem” serca

Autoryzacja przy użyciu odcisku palca Apple Pay już dalece wyprzedza „staroświecki” pasek magnetyczny na naszych kartach płatniczych. Konkurencja jednakże się nie poddaje.

1382985817411741075

Opaska Nymi Band działa jak karta zbliżeniowa, która funkcjonuje tylko wówczas, gdy ma ją na sobie właściciel. Do uwierzytelnienia wykorzystuje sensor badający aktywność elektryczną jego serca – na tej samej zasadzie, co znana nam wszystkim elektrokardiografia.

Aktywność tego typu, jak się okazuje, jest wyjątkowa dla każdego człowieka, co pozwala Nymi stworzyć coś na kształt „odcisku serca”, który używany jest do uwierzytelnienia osoby noszącej opaskę. Pozytywne przejście testu pozwala zadziałać układowi NFC, znanemu z „konwencjonalnych” płatności zbliżeniowych.

Wydawałoby się, że jest to technologia w powijakach. Nic bardziej mylnego – Nymi przeprowadza już pierwsze testy we współpracy z Mastercard i bankiem TD. Jeszcze w tym roku próby mają rozszerzyć się na inne kanadyjskie instytucje finansowe.

Bardzo możliwe, że opasek nie zobaczymy nigdy – technologia może bowiem zostać w przyszłości zintegrowana do smartwatchy, które już teraz posiadają większość potrzebnych sensorów i innych wymaganych części.

[źródło i grafika: gizmodo.com]