WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

NZXT wchodzi na rynek płyt głównych z N7 Z370

Firma NZXT znana głównie z obudów i systemów chłodzenia zapowiedziała pierwszą w swojej historii płytę główną – N7 Z370.

Kilka tygodni temu wspominałem Wam o nakładkach na chłodzenie od SilentiumPC przeznaczonych dla moderów, a już teraz kolejny producent chce wkraść się w ich łaski, udowadniając, że czas klasycznych płyt głównych dobiegł końca. Tym razem padło na firmę NZXT, która zapowiedziała konfigurowalną konstrukcję N7 Z370 w formacie ATX. Będzie przeznaczona dla procesorów Coffee Lake Intela, którym zapewni odpowiednio rozbudowaną sekcje zasilania składającą się z 15 faz. Za to pamięć DDR4 znajdzie swoje miejsce w czterech bankach obsługujących prędkości do 3866MHz.

Jeśli idzie o sloty PCIe na płycie N7 Z370, to zdecydowano się wyłącznie na wersję 3.0 – dwa PCIe x16 i x4 oraz pojedynczy PCIe x1. Znajdziemy na niej również dwa złącza M.2 komunikujące się za pośrednictwem magistrali PCIe 3.0 x4 oraz cztery SATA III. Panel wyjść na tyle oferuje pojedynczy HDMI i DisplayPort, złącze RJ-45, ośmio-kanałowy kodek Realteka oraz pięć portów USB 2.0 i cztery 3.0. Ciekawostką jest rozbudowany system diagnostyczny CAM, który posiada m.in wbudowany mikrofon odpowiadająca za sterowanie prędkością do 9 wentylatorów na podstawie hałasu.

Jednak to wygląd gra w produkcie NZXT pierwsze skrzypce. Na rynku pojawi się wariant utrzymany w barwie matowej czerni oraz bieli, z możliwością wymienienia osłon radiatorów. Będą sprzedawane osobno w wersji czarno-czerwonej, czarno-fioletowej i czarno-niebieskiej. N7 Z370 wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 299$.

Źródło: gamersnexus.net