Reklama

Oakley Prizm Gaming to chroniące wzrok, optyczne soczewki dla graczy

Oakley Prizm Gaming

Każdy, kto spędza długie godziny przy komputerze wie, jak bardzo może to męczyć wzrok. Oakley Prizm Gaming to optyczne soczewki, które stworzono z myślą o graczach i e-sportowcach, a także osobach, które większość czasu spędzając patrząc w monitor.

Oakley Prizm Gaming ochronią wzrok przed szkodliwą emisją niebieskiego światła, dodatkowo wzmacniając kolory, poprawiając kontrast i ostrość widzenia

Według badań przeprowadzonych przez firmy PMR w 2019 roku wynika, że w Polsce mamy 16 mln graczy, a podczas pandemii ich liczba zapewne jeszcze wzrosła. Podobnie jak szacowane wówczas 2,5 mld graczy na całym świecie. Ale nie tylko streamerzy, gracze i e-sportowcy spędzają przed komputerem długie godziny, bo przecież w dobie pandemii wielu z nas przerzuciło się na pracę zdalną. Jednak gry wideo czy praca nie są jedynymi powodami spędzania czasu przed ekranem, bo do tego trzeba dodać ogromną ofertę platform VOD. Smartfony również się liczą, a przecież dobrze wiemy, że jeśli nie przy komputerze czy telewizorze, to właśnie przy telefonie spędzamy dużo czasu. Wszystkie te ekrany narażają nasze oczy na duże zmęczenie.

Głównym zagrożeniem jest niebieskie światło, bo to one wpływa najbardziej na zmęczenie oczu i dyskomfort. Choć producenci prześcigają się w funkcjach, które mają niebieskie światło blokować, to jednak nie eliminuje to problemu. Bo światło niebieskie nie znika, tylko zmienia się temperatura barwowa wyświetlacza.

I tutaj wchodzi amerykańska marka Oakley, która wykorzystując wieloletnie doświadczenie stworzyła pierwsze gamingowe soczewki. Wyposażone w specjalny filtr zmniejszają emisję niebieskiego światła w zakresie 380-500nm aż o 40 proc.

Krzysztof Machnicki, założyciel sieci salonów optycznych Optique, gdzie dostępne są okulary z technologią Oakley Prizm Gaming mówi:


Gaming to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Widać to nie tylko podczas premier takich tytułów jak Cyberpunk 2077, ale także po wzroście popularności streamingu i e-sportu. Widzimy to i chcemy, aby w naszych salonach Butik Optique gracze czuli się jak u siebie w domu, mogli profesjonalnie zbadać wzrok, dobrać oprawki i wrócić do grania z okularami, które poprawią ich zdrowie i komfort codziennego życia

Oakley Prizm Gaming nie tylko mają filtr niebieskiego światła, ale również dzięki specjalnym barwnikom redukują rozpraszające kolory, a jednocześnie wzmacniają te, na które nasze oczy są bardziej wrażliwe. Zmniejsza to kontrast, a co za tym idzie pozwala na wyraźniejsze oglądanie każdego szczegółu. Szkła mają widoczny żółty odcień, więc już kwestia wizualna odróżnia je na tle konkurencji.

Soczewki dostosowywane są do indywidualnych wad wzroku na podstawie recepty, ale dostępna jest też wersja „zerówek”, więc bez korygowania wady, ale ze wszystkimi dobrodziejstwami ochrony wzroku. Soczewki mogą być osadzone w stylowych oprawkach Oakley, a te dedykowane graczom zaprojektowano tak, by nie uwierały nawet gdy używamy słuchawki, a to bardzo istotne.

Gdzie kupimy Oakley Prizm Gaming

Zarówno soczewki jak i dopasowane do nich oprawki dostępne są w siedmiu salonach Optique w Warszawie. Na miejscu wykonamy kompleksowe badanie wzroku, które jest niezbędne do odpowiedniego dobrania soczewek do naszej wady, a eksperci sprawią, by oprawki idealnie pasowały do naszej twarzy. Okulary można tez wykonać na podstawie recepty, więc zamówimy je online na stronie internetowej Optique lub przez telefon +48 888 800 000.