WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Obsidian pokazuje jak mogłaby wyglądać gra w uniwersum Star Wars na silniku Unreal Engine 4

Obsidian Entertainment to zespół deweloperów znany obecnie z gier RPG w uniwersum South Parka takich jak, chociażby Kijek Prawdy. Studio to wydało też Pillars of Eternity, a obecnie pracują między innymi nad Tyrany. W wolnych godzinach pracownicy sięgają jednak pamięcią do czasów, kiedy mieli okazję stworzyć produkcję w uniwersum Star Wars, czyli Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Dowodem na to jest demo portu kosmicznego rodem z Tatooine w Unreal Engine 4.

W odległej, odległej galaktyce… a konkretniej w Irvine, w Kalifornii 17 programistów z Obsidian Entertainment chciało nieco poduczyć się Unreal Engine 4 oraz jego możliwości. Akurat trafiło na to, że wszyscy są ogromnymi fanami uniwersum Gwiezdnych Wojen, dlatego też postanowili stworzyć piękny port dla statków kosmicznych, przypominający nieco Mos Eisley na Tatooine. W środku podziwiać można również szczegółowo wykonane, kultowe statki takie jak TIE Fighter, X-Wing czy Millenium Falcon.

Starzy fani Knights of the Old Republic zapewne już zacierają rączki i przez to demo sugerują, iż powstaje kolejna część ich ulubionego cyklu gier RPG. Radzę jednak nie podchodzić do tej kwestii tak optymistycznie, bo jak już wspomniałem, projekt ten jest po prostu polem testowym Obsidianu. Pracownicy tego studio chcieli po prostu zobaczyć, ile detali (czyli ile poligonów oraz jakości tekstur) jest w stanie uradzić współczesny PC przy zachowaniu optymalnej ilości klatek na sekundę.

Niemalże identyczne odtworzenie scenerii z Epizodu IV Gwiezdnych Wojen możecie podziwiać na swoim komputerze za darmo, bo Obsidian udostępnił demo za darmo. Pliki do pobrania tutaj.