WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Odblokuj komputer z Windowsem 10 swoim Samsungiem Galaxy

Jeśli dysponujesz którymś z nowszych smartfonów Samsunga, zapewne ucieszysz się na wieść, że jego czytnik linii papilarnych można od teraz wykorzystać do odblokowywania komputera z Windowsem 10.

Samsung Flow jest usługą bliźniaczą do Apple Continuity pod tym względem, iż pozwala on na symbiozę między komputerem a telefonem w czasie rzeczywistym. Na przykład, dzięki niemu transfer zdjęcia na komputer osobisty jest błyskawiczny, możliwe jest również wysyłanie wiadomości tekstowych czy odbierania rozmów telefonicznych z poziomu komputera. Aplikacja ta jest dostępna od kilku dobrych lat, a połączenie z czytnikiem linii papilarnych w telefonie dodano w zeszłym roku ze znaczącym ograniczeniem – możliwa była jedynie współpraca z Galaxy TabPro S.

Najnowsza aktualizacja poza wspomnianą nowinką wprowadza również synchronizację powiadomień, ale Samsung uprzedza, że nie jest to kompatybilne ze wszystkimi messengerami. Istnieje kilka wymagań, które należy spełnić, aby w pełni korzystać z Samsung Flow. Po pierwsze, jest nim komputer działający na najnowszej wersji Windowsa 10 – Creators Update. Po drugie, telefon musi hulać na co najmniej Androidzie M, tablety z kolei – na Android Nougat. Czyni to większość smartfonów i tabletów z serii Galaxy kompatybilnymi.

Tak telefon, jak i komputer, wymagają zainstalowania aplikacji Samsung Flow. Te należy później sparować przy pomocy Bluetooth i jeśli przynajmniej jedna linia papilarna jest zapisana w telefonie, dalsza konfiguracja to kwestia wykonania kilku kroków. Po aplikacje należy się zgłosić do Google Play i Windows Store.

źródło: techspot.com | zdjęcieapk-dl.com