WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Odcinek Doctora Who na VR

W tym roku nie dostaniemy kolejnego sezonu Doctora Who, ale BBC nie zapomina o fanach i szykuje dla nich coś specjalnego. Stacja ogłosiła, że wyda specjalny, dwunastominutowy odcinek Doctora Who na VR.

Doctor Who: The Runaway będzie krótkim odcinkiem animowanym, który rozgrywa się wewnątrz TARDIS. Jodie Whittaker, która obecnie wciela się w tytułową rolę podkłada głos animowanej wersji siebie i prowadzi widza przez całą interaktywną historię. Epizod pozwala wcielić się nam w „mistrza” Doctora i pomóc jej w tej przygodzie. Od razu znajdujemy się w centrum akcji i stoimy w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Czytaj też: Film Breaking Bad obejrzymy najpierw na Netflixie

Runaway zostało stworzone przy współpracy z Passion Animation Studios. To oni odpowiadają za Isle of Dog Wesa Andersona, spoty Greenpeace i teledyski Gorillaz. Do tej pory BBC już nie raz eksperymentowało z formą przy pomocy właśnie Doctora Who. W ciągu 55 lat  to w tym serialu wykorzystywano nowe efekty specjalne, innowacyjne sposoby tworzenia muzyki i dystrybucji.

Odcinek Doctora Who na VR został wyreżyserowany przez Mathiasa Chelebourga na podstawie scenariusza Victorii Asare-Archer. Usłyszymy w nim muzykę Seguna Akinoli, który odpowiada również za muzykę w serialu. Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie premiera Runaway, ani gdzie będzie można go obejrzeć. BBC obiecuje jednak, że dostaniemy go w tym roku, więc w ciągu kolejnych miesięcy powinniśmy się czegoś dowiedzieć.

Czytaj też: Chris Pratt zagra w nowym filmie twórcy LEGO Batman

Źródło: engadget.com