W segmencie kart budżetowych będzie się działo. AMD wypuściło Radeona RX 550, który okazuje się być najciekawszą, tanią propozycją. Nvidia nie chce pozostawić tego ruchu bez odpowiedzi i planuje wypuszczenie GT 1030.

Nowa grafika została wcześniej potwierdzona poprzez screen wykonany w benchmarku Ashes of the Singularity. Nazwa GT (bez X) jest więc już praktycznie potwierdzona. Wydaje się, że grafika powinna mieć 512 rdzeni CUDA, TDP na poziomie 50W i jej premiera miałaby mieć miejsce w środku maja.

Przypomnijmy także konkurencję. RX 550 kosztuje około 80 dolarów i ma dwie wersje – 2 i 4 GB. Do tej pory Nvidia trochę ignorowała rynek poniżej 100$. Jej modele w tej cenie pochodzą sprzed dwóch lat, więc jest co w tej kwestii poprawiać. GT 1030 ma być w wielu względach podobny do RX 550. Co ciekawe możliwe, że na rynek wejdzie także karta GT 1040, ale póki co to tylko czyste spekulacje.

Z pewnością nowa grafika nie będzie wykorzystywana przez graczy, ale znajdzie ona zastosowanie w innych miejscach. Czekamy więc na ruch Nvidii i czy rzeczywiście nowa grafika pokona RX 550.

Źródło: www.eteknix.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!