WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Odpowiedź na problemy serwisu Reddit: AMA ze Stephenem Hawkingiem

Reddit jest jednym z takich miejsc w internecie, które odwiedzam najchętniej, głównie z powodu różnorodności treści, na jakie można się tam natknąć. Niestety, poprzez liczne problemy w komunikacji administracji z moderacją i użytkownikami, portal miał ostatnio wyjątkowo ciężkie chwile. W ramach rekompensaty (choć nikt tak nie nazywa tego wprost), władze serwisu zaplanowały wyjątkowe wydarzenie.

Oto więc na „pierwszej stronie internetu” będzie miało miejsce kolejne Ask Me Anything – „Zapytaj mnie o cokolwiek” – z jednym z najinteligentniejszych ludzi na świecie, brytyjskim astrofizykiem, Stephenem Hawkingiem.

To jeszcze nie koniec! Typowe AMA trwają maksymalnie kilka godzin, tymczasem Hawking będzie do dyspozycji serwisu przez… tydzień. Zamiast AMA odbędzie się więc coś w rodzaju forum, którego głównym tematem będzie strach o nadmierny rozwój sztucznej inteligencji i jej potencjalne plany przejęcia kontroli nad światem. Dyskusja tego typu przebrzmiewają echem w mediach już od dłuższego czasu, a Hawking nie był jedyną osobą, która ją rozpoczynała (do tego grona zalicza się choćby Elon Musk).

Taka niezwykła długość AMA nie jest spowodowana jedynie szczodrością legendarnego naukowca, ale i faktem, że wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które zostaną mu zadane, będą powstawać znacznie dłużej z uwagi na system, z którego Hawking musi korzystać, aby się komunikować. Chyba niewielu użytkowników Reddita pomyśli sobie podczas tego „festiwalu dyskusyjnego” z panem Stephenem: „cholera, niech on już sobie pójdzie”. Nie zapomnijcie więc, aby w najbliższy poniedziałek zameldować się na Reddit.com/r/science.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: gospelherald.com]